Justinas Kiaulekis, LGDA narys, dirbantis kūrybos vadovu „Filippo Loreti“, dar randa laiko ir pasaulinės skaitmeninio dizaino bendruomenės veikloje – jau antrus metus dalyvauja prestižinių AWWWARDS apdovanojimų vertinimo komisijoje.

Jau antri metai, kaip esi prestižinių AWWWARDS apdovanojimų vertinimo komisijoje. Kokie tau buvo pirmieji metai?
Pirmaisiais metais teko pamatyti daug įdomių projektų, susipažinti su kitais teisėjais, su kai kuriais pabendrauti virtualiai. Tuo pačiu, vertinant stipriausius interneto dizaino projektus, manyčiau, pavyko kažkiek pačiam patobulėti šioje srityje. Bent jau tikiuosi, kad pavyko.

Kiek tavo asmeninio laiko, įsitraukimo reikalauja tokia veikla? 
Apie pusę valandos kiekvieną dieną, tačiau tai nėra privaloma. Manau, kartais galima būtų ir mažiau, ir daugiau, bet aš žiūriu į šią ‘veiklą’ atsakingai, todėl teisėjavimas yra tapęs kiekvienos dienos mini ritualu.

Kiek vidutiniškai projektų tenka peržiūrėti per dieną, savaitę, mėnesį? 
Per dieną tenka pamatyti apie 20–30 projektų, tačiau tie projektai labai skirtingi: prie vieno gali užtrukti pusę minutės, prie kito gali praleisti ir 5 minutes ar net daugiau. Kasdien žiūrint projektus, jau pirmą sekundę, kai užsikrauna puslapis, žinai ko iš jo tikėtis, todėl jei tai nėra labai vertas dėmėsio ar inovatoriškas sprendimas, prie jo nepraleidi ypatingai daug savo laiko.

Kas labiausiai nustebino? Ar kažkas buvo kitaip, nei įsivaizdavai iš pradžių?
Labiausiai turbūt nustebino kitų teisėjų, interneto dizaino studijų, projekto kuratorių, kuriuos daugiau ar mažiau idealizavau, paprastumas, atvirumas ir nuoširdumas. Pati bendruomenė yra labai atvira ir kompetetinga visomis prasmėmis.

Kurių šalių skaitmeninio dizaino darbai yra stipriausi? Kas šioje srityje diktuoja pasaulines tendencijas?
Vienos šalies neišskirčiau, tikrai dauguma šalių turi bent po vieną labai stiprų, kompetetingą kūrėją ar studiją. Šiemet pastebėjau tam tikrų šalių aktyvesnį dalyvavimą ir aukštesnę darbų kokybę. Išsiskyrė Italija, Japonija, Ukraina. Tendencijas turbūt labiau diktuoja tam tikros studijos, agentūros ar dizaineriai, neišskiriant vienos šalies.

Kurių šalių skaitmeninio dizaino darbai yra stipriausi? Kas šioje srityje diktuoja pasaulines tendencijas?
Ones to watch studijos ir agentūros: Resn, Watson Design Group, Immersive Garden, Adoratorio, BASIC, Locomotive, Rally, Dog Studio, Makemepulse, Ouiwill, Hellomonday. 

Pavieniai kūrėjai ir rising stars: Ben Mingo, Martin Silvestre, Aristide Benoist, Zhenya Rynzhuk, BORNFIGHT studija, Green Chameleon.

Paminėjau tuos, kuriuos laikau one step ahead iš estetinės, idėjinės, novatoriškos ir funkcinės pusės.

Sužinoti apie stipriausius nominuotus metų darbus, studijas ir kūrėjus galima https://annual.awwwards.com/. Šių metų apdovanojimų puslapis patikėtas mano jau minėtai studijai BORNFIGHT.

Lietuviai pamažu tampa vis labiau matomi ir AWWWARDS platformoje. Kaip atrodo lietuvių darbai bendrame kontekste, kaip jiems sekasi apdovanojimuose?
Kalbant apie Lietuvą, mano manymu, ankstesniais metais kaip šalis buvom aktyvesni. Šiemet pateikta gerokai mažiau darbų, bet kokybės prame jie tikrai stipresni. Lietuviams dalyvauti sekasi gerai, tik norėtųsi didesnio aktyvumo, nes tikrai žinau, kad turime talentingų kūrėjų ir vertų dėmėsio projektų. Visada sakau, reikia bandyti – per galvą niekas neduos. Beje, šiemet pirmą sykį Lietuviai laimėjo DEVELOPER award(tuo pačiu ir Site of The Day nominaciją) – aplodismentai Andstudio! Tikrai vienas stipresnių šių metų pavyzdžių iš Lietuvos, bravo!

Šiemet toliau dalyvauji vertinimo komisijoje. Kodėl tai darai toliau, kas tau iš to ir ko tikiesi iš šių metų?
Panašu, kad ir ateinančius metus teisėjausiu – bent jau pylos ar pastabų kažkokių negavau. Kol kas naujų teisėjų sąrašo taipogi nepaskelbė, tikiuosi gal bus naujų kolegų iš Lietuvos?
Yra kelios priežastys, kodėl tai darau. Tikrai pačiam įdomu prisidėti prie šios didelės bendruomenės, tuo pačiu ir pačiam tobulėti šioje srityje. Nesu tikras ar taip nutiks, bet galbūt kažką paskatinsiu ar įkvėpsiu kurti, dalyvauti ir ,žinoma, didelė garbė atstovauti mylimą šalį Lietuvą.

 

Justiną Kiaulekį kalbino Darius Kisielius.

Kitos naujienos